Jak zamocować dywaniki samochodowe? Garść praktycznych podpowiedzi

Dywaniki są całkiem istotnymi elementami wyposażenia każdego samochodu. Dlaczego? Przede wszystkim pomagają one w utrzymaniu czystości. Cały brud, który odczepia się od butów (i nie tylko) kierowcy oraz pasażerów zostaje właśnie na nich. By się go pozbyć, wystarczy wyjąć dywanik i go wytrzepać. Oczywiście można też go odkurzyć bezpośrednio w aucie. W każdym razie czyszczenie tego elementu samochodowego asortymentu jest całkiem proste. Na pewno prostsze niż sprzątanie podstawowej wykładziny. W tym tekście opowiemy dokładnie, jak zamocować dywaniki samochodowe. Wbrew pozorom, jest to całkiem ważne, by zrobić to odpowiednio. Dlaczego? O tym już za chwilę.

Dlaczego poprawny montaż dywaników jest tak ważny?

Zapewne zaintrygowało Cię stwierdzenie, że odpowiedni montaż dywaników jest istotny. Spieszymy z wyjaśnieniem. Możliwe, że spotkałeś się kiedyś z sytuacją, w której nierozważnie ułożony dywanik delikatnie się podwinął, utrudniając nadepnięcie sprzęgła lub któregoś ze znajdujących się obok pedałów. Jeśli nie miałeś do czynienia z takim zdarzeniem, to masz szczęście. Nie jest ono przyjemne. Wręcz przeciwnie – wywołuje u kierowcy sporo stresu. Historia zna przypadki, gdy niestarannie zamocowany dywanik uniemożliwił kierowcy zatrzymanie pojazdu. Doszło w ten sposób do niejednego wypadku. Mimo że wydaje się to być wręcz niemożliwe, warto dmuchać na zimne. W tym przypadku trzeba po prostu zrobić wszystko, by zamontować dywan samochodowy w sposób prawidłowy. Jak to zrobić? O tym w dalszej części tekstu.

W jaki dywanik warto zainwestować?

Przed samym montażem dywanika, warto zastanowić się, w jaki produkt zainwestować. My zdecydowanie polecamy Ci produkty wykonane ze skóry ekologicznej. Jest to materiał, który doskonale imituje skórę naturalną. Dodatkowo posiada on szereg zalet, o których nie można wspomnieć w przypadku materiału pochodzenia zwierzęcego. Przede wszystkim mowa tu o bardzo wysokim poziomie odporności na uszkodzenia. Eko-skóra wykazuje także właściwości wodoodporne. Ponadto jest dość elastyczna. W przeciwieństwie do jej naturalnej odpowiedniczki – nie wymaga tak częstej konserwacji. Łatwo usuwa się z niej także brud. To wszystko sprawia, że idealnie nadaje się do wykorzystania we wnętrzu pojazdu.

Jak zamocować dywaniki samochodowe? Znajdź odpowiedni model

Mamy nadzieję, że udało nam się przekonać Cię do inwestycji w dywanik wykonany ze skóry ekologicznej. Kiedy już nabędziesz model dopasowany do wnętrza swojego samochodu, staniesz przed zadaniem wykonania montażu. Jak zamocować dywaniki samochodowe? Przede wszystkim, upewnij się, że zakupiłeś model posiadający spodnią warstwę, która sama w sobie zapobiega przesuwaniu się chodniczka po podłożu auta. Istotne jest również to, by dywanik pasował idealnie do powierzchni, na której ma być wyłożony. Wszelkie dysproporcje mogą skutkować jego przesunięciem się podczas jazdy.

Mocowanie dywaników samochodowych w nowszych autach

Jeśli jesteś posiadaczem względnie nowego pojazdu, to całkiem możliwe, że jest on wyposażony w fabryczne uchwyty do mocowania dywaników. Mogą one być dostępne np. pod postacią specjalnego kołka, który umożliwia przypięcie chodniczka. Zazwyczaj są one dostosowane do produktów dołączanych do auta w momencie zakupu. Jeśli jednak chcesz przymocować do nich dywaniki zakupione np. w naszym sklepie – wystarczy wykonać w nich niewielkie otwory. Przez nie należy przeprowadzić kołek. Takie rozwiązanie nie jest oczywiście idealne, jednak z pewnością zwiększy stabilność dywanu na podłożu. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć jeszcze raz – dywanik powinien być idealnie dopasowany do podłogi w samochodzie.

Jak zamocować dywaniki samochodowe w autach bez kołków?

Jeśli na co dzień prowadzisz pojazd o nieco bogatszej historii, to prawdopodobnie pod Twoimi stopami nie znajdują się żadne kołki umożliwiające mocowanie dywaników. W takiej sytuacji będziesz musiał sobie poradzić w inny sposób. Jednym z bardziej logicznych rozwiązań wydaje się wykorzystanie silnego materiału klejącego. Przykładem może być taśma dwustronna, która dobrze “złapie” zarówno oryginalną wykładzinę w pojeździe, jak i spód dywanika. Nie jest to oczywiście idealne rozwiązanie, ale z pewnością zwiększy Twój poziom bezpieczeństwa jako kierowcy.

Możesz zdecydować się także na zakup zestawu klipsów zabezpieczających dywanik. Zanim jednak przepuścisz je przez wcześniej przygotowany otwór w swoim chodniczku, będziesz musiał samodzielnie wkręcić je w odpowiednie miejsce w swoim samochodzie.

Mocowanie dywaników w aucie – metoda na bezpieczną jazdę

Mamy nadzieję, że po lekturze tego tekstu, wiesz już jak zamocować dywaniki samochodowe tak, by zapewniały Ci one komfortową jazdę.

Pamiętaj, że inwestycja w ten rodzaj asortymentu jest jednocześnie inwestycją w Twoje bezpieczeństwo. Dywaniki pomogą Ci nie tylko zachować porządek w pojeździe, ale i ułatwią Ci jego prowadzenie. Istotne jest jednak to, by zainwestować w sprawdzony asortyment od zaufanego producenta. Dywaniki muszą działać antypoślizgowo i być idealnie dopasowane do podłoża znajdującego się pod Twoimi stopami. Warto poświęcić też kilka dodatkowych chwil na rzetelny montaż dywaników – tak, by uniknąć w przyszłości niechcianych sytuacji za kierownicą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl